Americká společnost Prologis se dohodla na převzetí skladového areálu Westgate Park Rudná. Prologis přitom v Rudné již jeden obrovský logistický park se 17 budovami vlastní.


Současně majitelem skladovacího areálu Westgate Park Rudná jsou společnosti The Charnwood Company a Europa Capital. Její zástupci jednání o prodeji skupině Prologis odmítli komentovat. "O případném prodeji se bavíme se zájemci průběžně. Dostali jsme několik nabídek," řekl David Bouck, generální ředitel The Charnwood Company.


Součástí obchodu jsou vedle nově rekonstruované budovy z roku 1997 také přilehlé pozemky, na nichž se počítá s výstavbou dalších skladů. Kapacita logistického parku Westgate je 87 400 metrů čtverečních skladovacích prostor. Na výstavbu druhé a třetí etapy již bylo vydáno územní rozhodnutí a Bouck očekává vydání stavebního povolení do dvou měsíců.
Areál Westgate se nachází přímo u exitu 5 dálnice D5, 16 kilometrů západně od Prahy.

Společnost Prologis, jež patří mezi největší developery a vlastníky průmyslových nemovitostí v tuzemsku, utratila loni za nákup 27 budov ve třech zemích střední Evropy přibližně 225 milionů eur (6,1 miliardy korun). Největší akvizicí byl Prologis Park v Rudné, jenž tvoří 17 budov.