Projekt Timber Praha představuje v rámci českých poměrů skutečně unikátní projekt. Velký zájem o prohlídku evidujeme ze všech stran, mimo jiné také od českých institucí a společností jako jsou školy, finanční instituce, developeři či politici. Rozhodli jsme se umožnit prohlídku široké veřejnosti a všem potenciálním zájemcům o koupi, kteří si na vlastní oči mohou prohlédnout toto bydlení s dobrou energií,“ říká Alice Slámová marketingová a obchodní ředitelka UBM Development Czechia. „Zájemcům jsme v současné době připravili speciální nabídku dotované hypotéky. Garantujeme úrokovou sazbu po dobu dvou let, na volné jednotky v projektu Timber Praha ve výši 2,89 %, na budovy G,H, I s 2,99 %.“  

 

Obsah obrázku obloha, venku, budova, mrak

Popis byl vytvořen automaticky

Moderní bytové domy Timber Praha z CLT panelů obsahují 62 jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikosti od 39 m2 do 110 m2. Ke každé náleží sklep, parkovací stání v podzemních garážích, balkon, terasa nebo předzahrádka. Budova M s 15 jednotkami byla prodána investičnímu fondu. K prodeji je budova L a jednotlivé byty v budově J,K.  

 

Projekt, který společnost realizuje s ekologickou certifikací BREEAM Excellent a energetickým průkazem v nejúspornější kategorii A, se vyznačuje maximálním ohledem na udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí. Domy mají řadu energeticky úsporných prvků, kterými jsou tepelná čerpadla, geotermální vrty či fotovoltaické panely. Okna jsou osazena exteriérovými žaluziemi. V bytech je podlahové vytápění, které v létě chladí a v zimě topí. Systém Smart Home reguluje vytápění a chlazení a měří spotřeby energií. Autobusová linka v centru Arcus City ze zastávky Toufarova zajišťuje přímé spojení se stanicí Stodůlky a Luka. Oficiální zahájení provozu autobusové linky je stanoveno na září 2024. 

 

Obsah obrázku venku, obloha, budova, Urbánní design

Popis byl vytvořen automaticky

Budovy G,H,I se nacházejí ve středu rezidenčního komplexu, ve kterém vzniklo náměstí s relaxační zónou. Bytové domy zahrnují celkem 66 jednotek s dispozicemi 1+kk až 4+kk o velikostech od 39 m2 do 101 m2. Ke každé z nich náleží balkon, terasa nebo předzahrádka, sklep a parkovací stání v podzemní garáži. Byty jsou nadstandardně vybaveny velkoplošnými dřevěnými okny a dřevěnými podlahami. V parteru vznikly retailové jednotky. Budovy realizuje UBM s ekologickou certifikací BREEAM. 

 

V blízkosti přírody a na dosah centra města 

Novou čtvrť na pomezí Stodůlek a Řeporyjí charakterizuje klidná rodinná atmosféra, kterou umocňuje krásná příroda v okolí. Současně disponuje veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti se nacházejí školy, školky, supermarkety, restaurace, zdravotnická zařízení pošta a další obchody. V Arcus City bude brzy zprovozněna autobusová zastávka. spojující rezidenční areál se stanicemi metra B – Stodůlky a Luka, což obyvatelům zajistí výborné spojení do centra Prahy (cca 20 min). Na příjemné procházky lze vyrazit do nedalekého Prokopského a Dalejského údolí nebo do bioparku Řepora. V okolí jsou cyklistické stezky i dětská hřiště.  

 

 

O společnosti UBM Development:  

UBM Development je jedním z předních evropských developerů dřevostaveb. Strategicky se zaměřuje na dřevěné konstrukce, zelené budovy a chytré kanceláře v metropolích Vídeň, Mnichov, Frankfurt a Praha. Platinové hodnocení od agentury EcoVadis a ocenění „Prime Status“ od ratingové agentury ISS ESG jsou důkazem zaměření UBM na udržitelnost. UBM je na trhu již 150 let, projekty realizuje od akvizic, přes plánování, realizaci staveb až po jejich prodej. Akcie společnosti jsou kótovány na vídeňské burze, Prime Market of the Vienna Stock Exchange, v segmentu s nejvyššími požadavky na transparentnost.  

O společnosti UBM Development Czechia s. r. o.: 

Na českém trhu působí UBM od roku 1993. Společnost za 30 let zrealizovala několik desítek projektů napříč celou Českou republikou. Aktuálně UBM staví rezidenční komplex Arcus City v Praze 5, v němž je již 150 bytů zkolaudováno. Brzy zde budou dokončeny budovy G,H,I a také projekt Timber Praha, který představuje bytové domy v energeticky nejúspornější kategorii A a s ekologickou certifikací BREEAM Excellent. Ke kolaudaci se blíží také rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7. Připravuje rezidenční projekt v Praze 5 naproti Smíchovskému nádraží. Mezi nejvýznamnější projekty se řadí realizace velkých územních celků, například multifunkční komplex Anděl City v Praze 5 na Smíchově, který na 25 000 m2 plochy zahrnuje byty, kanceláře, obchody, restaurace, multikino, dva hotely a velkou piazettu se vzrostlými stromy. Tímto projektem se UBM výrazně podílela na revitalizaci Smíchova, z něhož se stalo vyhledávané městské centrum. Mezi další významné reference v hlavním městě patří administrativní budova Darex na Václavském náměstí, administrativní budova Astrid Offices v Praze 7, bytový komplex Rezidence Zvonařka, luxusní hotel Le Palais. Ve spolupráci se společností Crestyl zrealizovala UBM kancelářskou budovu Dock 01 a rezidenční projekt Neugraf v Praze 5. Mimopražské reference UBM zahrnují nákupní centrum Velký Špalíček v Brně či komplex pro rekreační bydlení Apartmány Medvědín ve Špindlerově Mlýně. V hotelovém segmentu zrekonstruovala původní Cukrovarnický palác v centru Prahy, na Senovážném náměstí, kde na počátku roku 2022 otevřel pětihvězdičkový lifestyle hotel Andaz Prague, provozovaný nadnárodním řetězcem luxusních hotelů Hyatt. S touto realizací UBM zvítězila v kategorii hotelů v prestižní tuzemské soutěži „Best of Realty - Nejlepší z realit 2022". Hotel Andaz Prague uspěl rovněž v soutěži SBID International Design Awards 2022, ve které madridské studio Brime Robbins obdrželo nejlepší ocenění za interiérový design v kategorii „Hotelové pokoje a apartmá". Rekonstrukce Cukrovarnického paláce byla oceněna v soutěžích CIJ Awards Czech Republic 2022, v kategoriích Best Architectural Development, Legacy Reconstruction, Design Fit-Out včetně ceny Grand Prix, v ThePrime Real Estate vyhrála v kategorii „Nejlepší interiérový design komerční nemovitosti“ a stala se rovněž absolutním vítězem soutěže Estate Awards 2022. 

UBM Development Czechia realizuje developerské projekty v České republice a díky týmu architektů, stavebních inženýrů a projektantů poskytuje služby projekčních činností a řízení staveb v segmentu rezidenčního developmentu, obchodně administrativních staveb a hotelovém segmentu v České republice, Německu, Nizozemí a Rakousku.