“Rádi bychom společnostem Skanska a CBRE GI poblahopřáli k oboustranně výhodné transakci. O projekt Praga Studios byl enormní zájem jak ze strany evropských, tak korejských investičních skupin. To samo o sobě svědčí o vysoce kvalitním kancelářském prostředí, které Skanska vytvořila v jedné z nejdynamičtějších pražských lokalit úspěšně propojující prostor pro život a práci. Je to zřejmé i z kvality současných nájemců, kteří v budově sídlí a přispívají tak k pulzující energii Karlína”, říká Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE.

Praga Studios v Praze 8 – Karlíně, interiér

Majoritním nájemcem v Praga Studios je světový lídr v oblasti zdravotnického vybavení Edwards Lifesciences. Mezi další čtyři nájemce patří provozovatel plně vybavených kanceláří a dvě IT společnosti. Nová budova se nachází v širším centru Prahy a je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou. K dispozici má také 115 parkovacích míst. Objekt navíc splňuje nejvyšší technické standardy a očekává se, že získá zelený certifikát LEED Platinum a dále WELL Core & Shell za kvalitu vnitřního prostředí.

Praga Studios v Praze 8 – Karlíně

Myles Sanger, Portfolio Director at CBRE Global Investors, uvádí: „Naše společnost buduje dobře diverzifikované portfolio kancelářských prostor pro našeho klienta v oblasti EMEA a budova Praga Studios je kvalitním doplněním současných aktiv.“

„Jsme nadšeni okamžitým úspěchem, který projekt Praga Studios zaznamenal jak z pohledu pronájmu, tak z hlediska prodeje. Nový vlastník budovy ocenil její udržitelnost a design, které jsou na té nejvyšší úrovni. Nájemci Praga Studios budou profitovat nejen ze skvělého umístění budovy, ale také z nejmodernějších pracovních prostor, dostatku zelených relaxačních zón a nejnovějších proptech inovací,“ dodává Alexandra Tomášková, Managing Director Skanska Property.

Zdroj/foto: www.retrend.cz / CBRE s.r.o./Skanska a.s.