Penta Real Estate prodává plně pronajatý coworkingový prostor BASE v Praze 2. Ten je součástí kancelářské budovy Churchill. Prostor koupila společnost Scott.Weber Workspace, která plánuje dále růst a posilovat jako hvězda na pražském trhu flexibilních kanceláří. Současný lídr trhu převezme provozování coworkingového prostoru od Penty, která se pak zaměří na nové developerské projekty v místech, jako je Florenc a Hlavní nádraží.

"Scott.Weber Workspace registruje čím dál větší poptávku po plně vybavených kancelářích, a tak neustále hledáme nové příležitosti k růstu jak akvizičně, tak organicky. Svou lokalitou, atraktivitou a úrovní služeb BASE do našeho konceptu plně zapadá, a tak pro nás byl logickou volbou. Naše předpověď konsolidace trhu se naplňuje, v současnosti naše centra zaujímají téměř 40 % trhu," říká Adam Zvada, CEO a zakladatel Scott.Weber Workspace.

„Pražský koncept BASE byl kombinací perfektní lokality, stylového pracoviště, kvality a špičkového zázemí s bezstarostnou flexibilitou typickou pro coworkingové prostředí. Nicméně jsme vnímali konsolidaci na trhu flexibilních kanceláří ze strany specializovaných operátorů, kteří mohou díky širší paletě lokalit nabídnout svým nájemcům větší mírů flexibility. Místo dalšího růstu pražského BASE jsme se proto rozhodli soustředit se na náš klíčový business – rozvoj velkých developerských projektů v širším centru Prahy. Provoz BASE však zachováme v jedinečném prostředí Jurkovičovy teplárny v Bratislavě,“ říká Pavel Streblov, obchodní ředitel pro komerční výstavbu společnosti Penta Real Estate.

Scott.Weber Workspace, lídr na českém trhu flexibilních kanceláří, otevře v Praze svou 13. kancelář. Bude se jmenovat BASE. Coworkingové centrum BASE se rozkládá na ploše 2 200 m2 a disponuje soukromými kancelářemi pro malé i velké týmy. Dále disponuje devíti zasedacími místnostmi s kapacitou od 4 do 18 osob, školicí místností, která pojme až 24 osob, a komunitním prostorem, kde se mohou konat akce až pro 100 osob. Najednou zde může pracovat až 300 lidí. V areálu se nachází kancelářská budova s názvem Churchill I. Tato budova je známá svým moderním designem, flexibilním půdorysem a energeticky úsporným provozem (LEED Gold). Do budovy se velmi snadno dostanete veřejnou dopravou, protože v její blízkosti se nachází hlavní nádraží.

„Naším plánem je do poloviny příštího roku uzavřít s pronajímateli budov smlouvy na dalších osm center, včetně rozšíření na stávajících lokalitách. Scott.Weber Workspace tak obsadí více než 50 % trhu se servisovanými kancelářemi a coworkingovými centry a téměř zdvojnásobí současnou pronajímatelnou plochu. Ta v současnosti činí 41 000 metrů čtverečníchV rámci této expanze také vstoupíme do regionů, postupně otevřeme centra v Brně a Ostravě,“ uvádí Adam Zvada, CEO a zakladatel Scott.Weber Workspace.

 

V pražské Libni bude v prvních třech měsících roku 2019 otevřeno již 14. centrum Scott.Weber Workspace. V nové budově v komplexu DOCK bude 350 kancelářských prostor a také soukromé terasy a prostory pro pořádání akcí. Bude mít také prostory pro klienty zaměřené na tři pilíře wellness, o nichž je známo, že zvyšují produktivitu a spokojenost zaměstnanců. Konkrétně byly navrženy služby a vybavení na podporu zdravého těla, duševní pohody pro udržení zdravého ducha a sociální pohody, která pomáhá lidem a firmám navázat kontakt a cítit se, že k nim patří. V centru DOCK najdou podniky posilovnu, masážní a fitness centrum, bistro a plně zásobené kuchyně.