Prvním potvrzeným mezinárodním kongresem, který se v prostorách O2universum uskuteční, je 17. Světový kongres anesteziologů WFSA v roce 2020 (5. – 9. září). „Dlouhodobě jsme vnímali zájmy promotérůa organizátorů, kteří do Prahy resp. přímo k nám do areny chtěli umístit atraktivní akce, u nichž byl ale otazník ohledně odpovídajícího prostoru. Jsme rádi, že jim nyní budeme moct nabídnout opravdu mimořádně velkolepý prostor. Světový kongres anesteziologů bude pro O2 universum zcela jistě výjimečnou událostí,” říká Schaffer.

„Anesteziologie je největší a základní obor medicíny, a když v roce 2012 Česká společnost anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny uspěla v kandidatuře na pořádání kongresu WCA, čekala nás další výzva – najít v Praze vhodný prostor, který bude schopen pojmout až 8000 účastníků, vystavujících firem a doprovodného programu. U většiny objektů, které přicházely do úvahy, jsme totiž bojovali s nedostatečnou kapacitou. I proto nás projekt O2universum okamžitě oslovil, a to nejen svojí variabilitou, ale i strategickým umístěním v rámci města Prahy. Jsme rádi, že budeme moct příští rok přivítat kolegy anesteziology z celého světa v tomto komplexu,” říká profesor Karel Cvachovec, prezident budoucího Světového kongresu anesteziologů.

Přední světoví anesteziologové najdou zázemí v rámci komplexu, který přímo navazuje na budovu O2areny z jižní strany, rozkládá se na čtyřech podlažích a má celkovou plochu téměř 50 tisíc m2. Bude disponovat až 21 sály různých velikostí s celkovou kapacitou 10 000 návštěvníků. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob může být rovněž využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého komplexu bude k dispozici 13 000 m2prostoru pro výstavy a komerční využití. Stejně jako O2 arenu i nové kongresové centrum O2 universum projektovala společnost ATIP – architekti Martin a Vladimír Vokatí.

O2 universum se stává prostorem pro mezinárodní kongresy a konference, jaký v Česku dosud neexistoval. Díky možnosti propojit komplex se stávající O2 arenou na všech čtyřech plánovaných podlažích získáváme prostor až pro 28 tisíc návštěvníků s dostatkem výstavní plochy, restaurací všech kategorií a téměř neomezenými možnostmi pro jakékoli uspořádání prostoru dle přání klienta,” dodává Schaffer.

O2 universum bude zároveň sloužit jako místo pro koncerty. Přestože prostor se teprve nyní dokončuje, jsou už aktuálně první koncerty v prodeji, konkrétně: 13. listopadu zazní v O2 universum Beethovenova 9. symfonie v podání Pražské filharmonie. Na 7. prosince je naplánován koncert zpěvačky Ewy Farné a Karlovarského symfonického orchestru, o týden později (14. prosince) figuruje v programu představení National Geographic: Symfonie našeho světa.  Vstupenky na akce lze zakoupit v síti Ticketmaster.

Video prezentace O2 universum

Stavba hotelu začne za několik týdnů

Už v roce 2021 nabídne O2 arena návštěvníkům, promotérům a organizátorům akcí také další bonus: na prostranství vedle haly totiž zanedlouho začnou stavební práce na novém čtyřhvězdičkovém hotelu. Nabídne kapacitu 300 pokojů, k dispozici bude sedm konferenčních místností o velikosti 50 – 300 osob, hotelová restaurace s kapacitou 270 míst, ale také fitness a kavárna s barem.

“Hotel vyroste v bezprostřední blízkosti O2 areny, pouhých několik desítek metrů, tudíž přístup z hotelu do haly bude opravdu mimořádně pohodlný, bezproblémový a rychlý,” zdůrazňuje Schaffer.“Ročně bychom se po vybudování kongresového centra chtěli dostat na celkovou návštěvnost O2 areny a O2 universum kolem jeden a půl milionu osob, tudíž vlastní hotel vnímáme jako správnou investici.”

Hotel by měl být dokončen a otevřen v prvním pololetí roku 2021.

Zdroj/foto: www.retrend.cz / aBestsport, a.s.