V rámci diverzifikace příjmů a dalšího růstu se firma, kterou vlastní Jakub Holec, rozhodla v květnu naplno vstoupit do světa retailu, tedy pronájmu obchodních prostor. Úspěchy 108 AGENCY sbírala také v mezinárodních soutěžích, když získala prvenství v kategorii Best Warehouse Real Estate Agency v prestižní HOF Awards 2019.

Mezi nejvýznamnější transakce první poloviny roku patřilo zajištění prodloužení pronájmu více než 20 000 m2 výrobních prostor společnosti Fast na západě Prahy. Na Plzeňsku pak 108 AGENCY zajistila pro BALL Beverage Packaging 16 000 m2.

Kanceláře, Slovensko a investice

Za první pololetí letošního roku se dařilo také dceřiné společnosti 108 Investment Advisory. Tým kolem Jana Hospodáře zprostředkoval prodej 148 385 m2 kanceláří, industriálních objektů a především pozemků. Významnější pozice firma získala také v oblasti zprostředkování pronájmů kanceláří a retailových ploch, za šest měsíců realizovala 17 smluv o celkové výměře přesahující 14 tisíc metrů čtverečních. Slovenská pobočka 108 AGENCY, která vznikla v roce 2013, pak vedle zmíněných 151 706 m2 průmyslových pronájmů pomohla klientům s nákupem pozemků či prostor o výměře 45 269 m2.

„Těší mě, že se nám úspěšně daří již 10 let držet krok s mezinárodní konkurencí. Naším cílem je nadále rozšiřovat záběr agentury, nesmíme ovšem zapomínat, že na průmyslových pronájmech jsme vznikli a vyrostli. I proto se chceme více věnovat edukaci veřejnosti, a to hlavně v oblasti informovanosti o průmyslových halách a skladech a jejich nezbytnosti pro udržení životní úrovně, kterou máme nyní. Ačkoli to není populární tvrzení, pravda je, že průmysloví developeři značně přispívají k nízké nezaměstnanosti. Je třeba si uvědomit, že haly a sklady jsou nedílnou součástí veřejné infrastruktury, a to i ve městech. Bez nich by nemohla existovat nabídka supermarketů, jak ji známe, nemohly by růst internetové obchody, od kterých zákazníci čekají bleskové doručení, a také by města nedokázala nabízet dostatek pracovních pozic,“ říká Jakub Holec, managing director 108 AGENCY.

Zdroj/foto: www.retrend.cz / HustáKomunikejšn s.r.o./Titulní ilustrativní foto (www.pixabay.com)