Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/skanska-prodala-karlinsky-kancelarsky-komplex-corso-court-za-1-5-miliardy-1241595#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylin

Kancelářská budova Corso Court, navržená světově proslulým architektem Ricardem Bofillem, nabízí svým nájemcům moderní, jedinečné a efektivní kancelářské prostory. Díky své poloze nedaleko stanic metra Křižíkova a Florenc, v srdci rozvíjející se pražské podnikatelské čtvrti Karlín s mnoha okolními restauracemi, kavárnami a další občanskou vybaveností, nabízí Corso Court ideální podmínky k podnikání. Projekt je již ze 100 % pronajat přímo společnosti Skanska a společnosti Expedia. Obě společnosti se přestěhují do konce tohoto roku.

 

Celkem nabízí sedmipodlažní budova 17 200 m2 kancelářských prostor k pronajmutí. Kromě prostorného a ohromujícího atria se projekt pochlubí půvabnou veřejnou zahradou, kterou lze využít jak k odpočinku, tak k práci. Zahrada nabídne četné praktické prvky, jako je wi-fi připojení, dobíjecí zásuvky nebo šachové a pingpongové stoly.

 

Vzhledem k tomu, že jádrem strategie společnosti Skanska je udržitelnost, komplex Corso Court byl navržen s cílem vytvořit pracoviště, která podporují inovaci a produktivitu, a současně s ohledem na úsporu náklad. Této úspory je dosaženo zařazením moderních technických a ekologických řešení podpořených snahou o získání platinového certifikátu LEED.

 

Prodej budovy Corso Court potvrzuje stoupající tendenci pražského realitního trhu a zájem investorů o vysoce kvalitní projekty. „Po loňském prodeji budovy Riverview je toto druhá nemovitost, kterou jsme prodali společnosti Invesco Real Estate, a doufáme, že nebude poslední. Velice nás těší, že jsme našli takto spolehlivého partnera, který má zájem o nejmodernější produkty společnosti Skanska,“ říká Marie Passburg, Managing Director společnosti Skanska Property Czech Republic.

 

Tomáš Pícha, Director – Transactions, CEE v Invesco Real Estate uvádí: „Úspěšná akvizice budovy Corso Court, realizovaná v zastoupení jednoho z našich dlouhodobých německých klientů se samostatným účtem, je dokladem trvalé poptávky ze strany institucionálních investorů po kvalitních a významných nemovitostech pronajatých silným nájemcům v České republice. Načasování koupě tohoto aktiva bylo pro nás optimální a díky místnímu zastoupení, hlubokým znalostem místního trhu a více než deseti letům zkušeností s investicemi v daném regionu má IRE výborné postavení pro realizaci takových transakcí.“

 

V průběhu transakce využívala společnost Invesco Real Estate poradenské služby Colliers International, zatímco výhradním prodejním makléřem Skanska Property Czech Republic byla společnost Cushman & Wakefield. Právní poradenství zajišťovaly kanceláře Wilson and Partners na straně kupujícího a Dentons na straně prodávajícího.

 

Skanska Property Czech Republic, s.r.o., dceřiná společnost Skanska Commercial Development Europe, se specializuje na výstavbu komerčních nemovitostí. Na českém trhu působí od roku 1997 a za tu dobu realizovala mnoho administrativních budov a obchodních prostor. Skanska Property Czech Republic v současné době realizuje administrativní budovu Five na Praze 5 – Smíchově. ww.skanska.cz/property

Skupina Skanska je jednou z předních světových developerských a stavebních skupin se zkušeností s výstavbou a vývojem komerčních nemovitostí a obytných komplexů, ale i s partnerstvím veřejného a soukromého sektoru. S využitím globálního ekologického know-how skupiny Skanska usiluje o to stát se přední společností v oblasti vývoje a výstavby zelených projektů. Skupina má aktuálně 57 000 zaměstnanců na zvolených domácích trzích v Evropě a USA. Tržby skupiny Skanska dosáhly v roce 2014 hodnoty 145 miliard SEK. www.skanska.com

 

Invesco Real Estate je globální realitní společnost, která od roku 1983 poskytuje služby v oblasti investic a správy nemovitostí. Svou činnost zahájila v USA a později expandovala do Evropy a Asie. Celosvětově Invesco Real Estate spravuje nemovitosti v hodnotě 58,1 miliardy USD a zaměstnává více než 389 osob ve 20 kancelářích po celém světě. V Evropě zaměstnává IRE 120 osob v osmi kancelářích v Londýně, Mnichově, Madridu Miláně, Paříži, Praze, Lucemburku a Varšavě. IRE spravuje 138 nemovitostí ve 13 evropských zemích a hodnota spravovaných nemovitostí činí 7,6 miliardy USD.

zdroj: tiskova zprava Skanska