Česká společnost Six Dots Entertainment Group je lídrem v oblasti ticketingového byznysu – spadají pod ni značky TicketstreamTicketonBohemia Ticket a Informuji.cz. Zakladatel Six Dots Entertainment Group Viktor Mastník hledal pro své nové sídlo prostory, které se budou vymykat běžné představě o kancelářích – a právě revitalizovaný objekt bývalé výrobny uzenin v Nuslích, které se v posledních letech rychle proměňují, se ukázal být ideální.

„Inspirativní pracovní prostředí je pro mne jednou z nejdůležitějších věcí v podnikání. Když jsem si poprvé prohlédl tyto citlivě zrekonstruované prostory a seznámil se s historií objektu i panem architektem Patrikem Hoffmanem, bylo rozhodnuto na první dobrou,“ říká nový nájemce objektu. „Pana Mastníka budova zaujala nejen výhodnou polohou na Praze 4, kterou před ostatními administrativními lokalitami preferoval, ale zejména atmosférou a vskutku originálním pojetím. Spolupráce tak probíhala od počátku naprosto hladce,“ dodává k transakci Karin Konrádová ze Svoboda & Williams.

Nové sídlo společnosti Six Dots Entertainment Group – interiér

Renomovaný architekt Patrik Hoffman při revitalizaci objektu propojil industriální genius loci s moderní architekturou. V prostorách tak zaujme kombinace betonu, skla, kovu, modře zbarvených dlaždiček a unikátní hra světla a stínů, kterou vytvářejí nové okenní otvory a světlíky. Dominantním prvkem podtrhujícím tovární povahu celého objektu je původní dvacetimetrový komín – i jeho prostor Hoffman využil a přetvořil ho v originální kuřárnu. Čtyřpodlažní budova si tak díky pečlivě provedené revitalizaci zachovala autenticitu a ducha doby. Svým svérázným vzezřením připomene časy, ve kterých bylo tehdejší uzenářské impérium významným místem nuselské oblasti.

Zdroj/foto: www.retrend.cz / Svoboda & Williams s.r.o.