Kompletní přestavbou a modernizací bývalého podniku Tesla Holešovice v ulici V Háji se tato již několik let nevyužívaná průmyslová budova promění v rezidenční objekt se 148 výjimečnými byty a lofty s industriálním charakterem. Své první nové obyvatele přivítá SO-HO Rezidence na přelomu roku 2023 a 2024. 

Největší zájem vzbuzují lofty

Vzhledem k charakteru budovy vznikne v rámci první etapy celá řada bytů loftového typu se světlou výškou téměř čtyři a půl metru. „O tyto byty, které mají mimochodem také v části vnitrobloku svou předzahrádku, je mezi kupci největší zájem,“ říká Jan Štembera, vedoucí prodeje české pobočky CRESCO REAL ESTATE a doplňuje: „Také byty v druhém patře mají nadstandardní světlou výšku více než tři a půl metru. Ta umožňuje kreativní moderní vestavby, jak je známe ze zahraničních loftových inspirací. Byty v posledních patrech jsou také dvoupodlažní, mezonetové v dispozici 3 + kk až 4 + kk. Ty si získají zájemce, kteří mají rádi neotřelé prostory s možností zajímavých designových návrhů interiéru a ocení komfortnější prostor."Holešovické SO-HO (SOuth HOlešovice) je odkazem na podobnou atmosféru newyorské čtvrti SoHo (South of Houston Street). „Prožil jsem v Holešovicích mnoho let, vnímám místní atmosféru a energii, která mi tady v některých místech velmi připomíná New York a jeho SoHo,“ vysvětluje Robert Jašek, ředitel kreativní agentury Graffitti Networks, která stojí za vizuálním stylem projektu.

Nová městská alej s promenádou

Projekt SO-HO, není klasickým developerským projektem. SO-HO charakterizuje nový přístup v koncepci městské výstavby, pro kterou je mimo jiné charakteristická kvalita architektury v parteru a jeho dialog s okolím a zelení. V ulici Dělnická, kde je odstup od rušné silnice úctyhodných 20 metrů, naleznete městskou alej se vzrostlými stromy, výsadbu včetně okrasných travin a barevných trvalek podle návrhu známé krajinářky Štěpánky Šmídové. Střechy a střešní terasy jsou z většiny osazeny extenzivní zelení. Ta pomáhá ochlazovat objekt v parných letních měsících a přispívá tak kvalitě klimatu v dané lokalitě. V přízemí první etapy projektu vznikne promenáda s obchody místního charakteru, fitness a kavárnou. „Můžeme prozradit, že zde nalezne novou adresu známá holešovická Toustárna,“ upřesňuje Aleš Svatoň, ředitel české pobočky CRESCO REAL ESTATE. 
Novostavba se svými šesti bytovými vchody oběhne podél ulic Jankovcova a Tusarova a zároveň s ní vznikne vnitroblok s městskou zelení, který bude také přístupný veřejnosti. 

Klíčové zkušenosti ze světa

Naší inspirací je celý svět. Vnímáme, jak se vyvíjí architektura a otázka rezidenčního bydlení nejen u nás na Slovensku, nebo zde v České republice,“ říká Štefan Beleš, zakladatel a předseda představenstva skupiny CRESCO REAL ESTATE a doplňuje: „Urbanistická regenerace je velkým tématem mnoha evropských a severoamerických měst. V lokalitách brownfieldů v Kodani, Londýně, nebo New Yorku vznikají nové čtvrti, které si zachovávají svůj industriální charakter, ale díky nové energii se stávají žádanými místy pro práci i život. Jsem potěšen, že i my svým dílem můžeme přinést zkušenost a energii k rozvoji tohoto výjimečného místa v Holešovicích.“