Poptávka po firemních relokačních službách rychle roste, a tak Graebel hledal kancelářské prostory, které by poskytly odpovídající zázemí rozšiřujícímu se týmu společnosti a vyhovovaly by její firemní kultuře založené na spokojenosti a celkovém well-beingu zaměstnanců. Vzhledem k tomu, že Graebel pokračuje v náboru nových kolegů pro svoje lokální zastoupení, bylo cílem najít budovu, která zaujme největší talenty z regionu.

Kanceláře Graebel v The Flow Building byly navrženy studiem Chapman Taylor stojícím i za designem samotné budovy. Tvoří je kombinace rozmanitých pracovních prostředí uzpůsobených na míru nájemci, včetně tematických zasedacích místností inspirovaných jeho globálním působením, odhlučněných boxů pro nerušené telefonování či klidových zón. Pro maximální efektivitu byly do prostoru zakomponovány prvky umožňující využívat hot desking. S neustále se rozšiřujícím více než 100členným lokálním týmem má Graebel k dispozici vlastní prostornou kuchyni a relaxační zázemí v čele budovy s výhledem na Václavské náměstí.

„Nové prostory společnosti Graebel jsou ukázkou všech výhod, které může svým nájemcům The Flow Building nabídnout,“ říká Petr Červený, leasing manažer společnosti Flow East.

„Tyto kanceláře, jež zde byly dokončeny jako vůbec první, odrážejí ducha celé budovy a zároveň vystihují podstatu podnikání společnosti Graebel: jsou moderní, živé a dynamické. Díky přístupu do společných prostor The Flow Building, včetně střešní terasy a lounge nazvané The Flow Zone, si zaměstnanci Graebel mohou užívat práci i volný čas v prostředí, jež aktivně podporuje osobní pohodlí a well-being svých uživatelů.“

Kanceláře, které se nachází ve druhém patře The Flow Building, využívají její flexibilitu, udržitelnost a kvalitu zázemí pro nájemce. Byla zde implementována řada řešení k optimalizaci pohodlí zaměstnanců, včetně parametricky řízeného stínění vnější fasády, které je chrání před slunečním zářením a současně zajišťuje dostatek denního světla.

Budova je navržena s ohledem na dosažení maximální efektivnosti jejího provozu. Topení a chlazení zajišťuje VRV (Variable Refrigerant Flow) systém tepelných čerpadel. Technologická řešení jsou rozdělena do zón umožňujících jejich individuální ovládání s ohledem na obsazenost jednotlivých částí objektu. Osobitá 3D fasáda s trojitým zasklením disponuje otevíratelnými okny, která umožňují nájemcům větrat svůj prostor přirozeným způsobem. Střešní terasa pak otevírá všem nájemcům možnost pobytu na čerstvém vzduchu a působivý výhled na panorama Prahy, aniž by museli opustit budovu.

Graebel je přední globální poskytovatel řešení v oblasti mobility talentů a pracovního prostředí, který své služby dodává společnostem zařazeným v žebříčcích Fortune 500 či Global 1000 a jejich zaměstnancům ve 165 zemích světa. Hlavní pobočky pro region EMEA se nacházejí v Praze, Londýně a v irském Dundalku a společnost své působení rozšiřuje do celé Evropy. V roce 2020 otevřela také kanceláře v Mnichově a v Ženevě.

Přesun do The Flow Building otevírá nejnovější kapitolu dlouhodobého partnerství společnosti Graebel s developerem Flow East. Graebel do nových prostor přechází po letech pronájmu kanceláří v budově Forum na Václavském náměstí a v Richtrově domě na Malém náměstí. Stěhování bylo uskutečněno s vizí expanze společnosti a dalšího růstu počtu členů jejího týmu.

„Jsme nadšení, že jsme se přesunuli do jedné z nejpozoruhodnějších a nejvýznamnějších nových kancelářských budov v Praze,“ říká Casey Phelps, senior viceprezidentka a ředitelka Graebel pro region EMEA.

„Chceme, abychom v rámci našeho růstu oslovovali a pro náš tým získávali největší talenty na trhu. Přesunem do prostor v The Flow Building zároveň pokračuje náš vynikající vztah se společností Flow East a daří se zde vytvářet atmosféru, jež nám pomáhá rozvíjet úžasnou firemní kulturu pro současné i budoucí kolegy. Rozhodujícím faktorem pro nás byl zřetel, který budova klade na udržitelnost a zdravé vnitřní prostředí. Zohledňovat toto je nyní ještě významnější v kontextu změn klimatu či pandemie, jímž čelíme.“

V The Flow Building se dokončují práce pro budoucí nájemce. K pronájmu je stále k dispozici 3 000 metrů čtverečních, včetně působivých kancelářských prostor s panoramatickým výhledem na Prahu v nejvyšším patře. Architektonická hodnota budovy, vynikající dostupnost veřejnou dopravou a důraz na udržitelnost i pohodlí uživatelů z ní činí jednu z nejžádanějších komerčních nemovitostí ve městě.

O společnosti Graebel

Graebel Companies, Inc. je celosvětově působící společností v oblasti řízení mobility, která dodává ucelenou nabídku služeb klientům ze seznamu Fortune 500 a Global 1000 a jejich zaměstnancům ve 165 zemích. Od svého založení v roce 1950 se společnost Graebel vyvíjela tak, aby byla schopna klientům poskytnout vynikající služby a výsledky v oblasti relokace, přičemž si ale stále zachovává rodinný charakter. Díky technologickým řešením na míru Graebel vyvíjí a implementuje relokační strategie, které pomáhají přilákat a udržet talentovanou pracovní sílu; rychleji reagovat na trendy globálního trhu; a maximalizovat návratnost programů mobility. Jako společnost zabývající se relokací (RMC) řeší Graebel každou část tohoto procesu pro zaměstnavatele a zaměstnance, včetně služeb přepravy a služeb v zemi původu i destinace.

O společnosti Flow East

Flow East a.s. je dlouhodobý soukromý investor vlastnící portfolio prvotřídních komerčních, maloobchodních a rezidenčních nemovitostí v Praze a v přilehlých oblastech o celkové rozloze přesahující 200 000 m2. Společnost působí v České republice od roku 1990, kdy byla založena současným majitelem Jamesem Woolfem, britským občanem s českými kořeny.

Nejnovějším vlajkovým projektem společnosti Flow East je kancelářská a maloobchodní budova The Flow Building oceněna BREEAM „Outstanding“ na pražském Václavském náměstí. The Flow Building poskytuje tři podlaží určená maloobchodu a sedm podlaží energeticky úsporných a udržitelných kancelářských prostor využívajících velké a flexibilní podlahové plochy o rozloze 2 500 metrů čtverečních se střešní terasou a působivým výhledem na Pražský hrad.

 

Zdroj:// Retrend