Administrativní budova ALPHA o 4 podzemních a 8 nadzemních podlažích z dílny architektonického studia Aulík Fišer architekti byla dokončena v roce 2003 a jako generální dodavatel vystupovala společnost Hochtief. Po odkupu zpět do rukou společnosti Passerinvest Group, ke kterému došlo v říjnu 2014 od investiční společnosti Invesco Real Estate, byla započata revitalizace zahrnující modernizaci vnitřních i vnějších prostor budovy.

 

„Prozatím jsme zpět odkoupili dvě budovy BB Centra. Právě revitalizovanou budovu Alpha a budovu Beta, v níž jsou rovněž plánovány obdobné úpravy zajišťující vysoký standard našich kancelářských prostor," komentuje strategii společnosti předseda představenstva Passerinvest Group Radim Passer a dodává: „O dalších odkupech budov se v současnosti jedná, jelikož snahou naší společnosti, z dlouhodobého pohledu, je vytvořit z BB Centra výjimečný a ojedinělý multifunkční areál, s potenciálem být i investorsky zajímavým projektem."

 

Výraznou proměnou prošlo především vstupní lobby, jehož středem se stala reprezentativní recepce a nový orientační systém. Kompletní renovací prošla i podlaha, stěny a nové ztvárnění prostoru doplnil zajímavý mobiliář a čtyři plazmové TV tvořící jednu velkou obrazovku. V netradičním proskleném atriu s negativním vertikálním sklonem přes všechna podlaží byla spuštěna fasáda až k zemi a ve vzniklém „zákrytu" byl zbudován příjemný kafé koutek. Dalšími proměnami prošla jídelna, ochozy, schodiště a nová střešní zahrada s množstvím rostlin. Budova disponuje celkem 230 parkovacími stáními v podzemních garážích, které také prošly náročnou renovací.

 

Z celkových 12 300 m2 kancelářských ploch je v současnosti pronajato 8 100 m2 a kromě společností Xerox a Gorenje, které se do budovy přestěhovaly na konci ledna 2016, patří mezi další významné nájemce například firmy Huawei, DKV nebo ČEZ.