Parcela na rohu rušné křižovatky je prázdná od roku 2011, kdy dělníci strhli dlouhodobě neobývaný činžovní dům. Vyrůst na ní má osmipatrová administrativní budova se střešní zahradou a dvěma podzemními poschodími s garážemi. Na návrhu budovy developer spolupracoval se studiem a53 architekti.

"Dlouhodobě nezastavěná proluka je svázána mnoha regulativy a omezeními. Bylo též nutné reagovat na blízkost historického centra města, sousedství architektonicky výrazných budov a neposlední řadě složitou dopravní situaci. Předurčená tak byla oblouková uliční čára a z předchozích projektů také objem budovy," uvedl architekt Petr Bořecký z a53 architekti.

V přízemí budovy počítá developer s kavárnou, recepcí a soukromou poštovní službou, sedm nadzemních podlaží bude patřit kancelářím typu open space. Kanceláře v pátém a šestém patře budou mít vlastní terasy. V podzemí budovy bude 70 parkovacích míst a šest nabíječek pro elektromobily. Najíždět se do nich bude z ulice Koliště, výjezdová rampa bude ústit do ulice Milady Horákové. Celkově budova nabídne 7500 čtverečních metrů pronajímatelné plochy.

Společnost Trikaya, která bude budovu stavět, chce získat zelenou certifikaci LEED. Hodnotí se v ní osm kategorií, největší důraz je kladen na spotřebu energie a vody. Projekt už má vydané stavební povolení, samotné práce by měly začít v první polovině letošního roku, hotová by budova měla být v roce 2025.