NYX Hotels by Leonardo Hotels je lifestylová značka společnosti Leonardo, která reprezentuje individuální design a moderní extravaganci. Tato značka je známá svým výjimečným uměleckým konceptem, jehož kurátory jsou místní umělci. Každý hotel NYX je naprostým uměleckým dílem a okouzluje své hosty kulturními zajímavostmi a kreativními akcemi pod heslem „Noc patří nám“. Hotely zároveň vytvářejí inspirativní svět pro podnikání a setkávání díky své unikátní městské atmosféře.

 

Nový NYX Hotel Brno bude mít 170 stylových pokojů na sedmi podlažích. Netradiční bar a restaurace NYX, které budou středobodem hotelu, budou hotelové hosty i místní obyvatele zvát k setkávání a večírkům. Vrcholem hotelu bude terasa s výhledem na město.

 

„Nový NYX Hotel by Leonardo Hotels v Brně je perfektním doplněním naší přítomnosti v České republice, které posiluje celé naše evropské portfolio. Jsme rádi, že se tímto novým hotelem můžeme podílet na urbanistickém rozvoji této vzrušující metropole,“ říká Yoram Biton, generální ředitel Leonardo Hotels Central Europe.

 

„Opravdu si ceníme toho, že Leonardo Hotels si pro svůj nový NYX Hotel v Brně vybralo právě náš projekt Dornych. Zájem o něj ukazuje, že skutečně bude jedinečným projektem, který nabídne unikátní kombinaci různých druhů využití a vdechne nový život centru města,“ říká David Mazáček, ředitel pro akvizice společnosti Crestyl. Právní zajištění dohody na straně Crestylu poskytovala advokátní kancelář Konečná & Zacha a na straně Leonardo Hotels kancelář Taylor Wessing Prague.

Výběrové řízení na provozovatele provedlo pro Crestyl oddělení hospitality společnosti Cushman & Wakefield. Výsledkem je právě strategická dlouhodobá nájemní smlouva se společností Leonardo Hotels pro její koncept luxusního lifestylového hotelu NYX. Značný zájem mezinárodních i místních provozovatelů podtrhuje význam dynamického brněnského hotelového trhu a jeho rostoucí atraktivitu jako lokality pro inovativní hotelové koncepty. NYX Hotel Brno doplňuje a obohacuje hotelovou nabídku města.

 

„Jsme potěšeni, že jsme mohli zprostředkovat toto partnerství mezi Crestylem a Leonardo Hotels, které do Brna přineslo lifestylový koncept NYX. Tato dohoda odráží naše odhodlání zlepšovat služby ve městě a naše trvalé úsilí přivést do našeho regionu význačné mezinárodní hotelové značky. Zájem deseti různých provozovatelů o proces výběru dokládá atraktivitu Brna jako lokality a podtrhuje poptávku po jedinečných a kvalitních zážitcích mezi cestovateli. Věříme, že hotel NYX významně přispěje k uspokojení této poptávky, obohatí nabídku ubytování v Brně a nastaví nové standardy na místním trhu,“ říká David Nath, vedoucí hotelového týmu pro region CEE a SEE, Cushman & Wakefield.

 

V rámci projektu Dornych nahradí současný chátrající obrovský objekt částečně zastřešený volně přístupný veřejný prostor o celkové ploše 25 tisíc m2, kolem kterého bude šest menších budov. V nich bude kromě hotelu NYX nájemní bydlení, kanceláře, restaurace, obchody i služby – konkrétně 186 bytů a přibližně 50 tisíc m2 kancelářských a retailových ploch. Součástí bude i klinika EUC, poznávacím znamením Dornychu by se kromě obrovského veřejného prostoru měl stát i naprosto jedinečný rozsah restaurací, barů a kaváren.

 

Budovy budou mít nejvýše sedm až osm pater. S parkováním se počítá v podzemních garážích. Celý projekt bude samozřejmě napojený na uliční síť a podchod pod nádražím a propojí historické centrum města s plánovanou Jižní čtvrtí. Celková investice do projektu je přes sedm miliard korun. Aktuální časový harmonogram počítá s tím, že k uzavření stávající budovy a její demolici dojde na podzim tohoto roku. Dokončení projektu se očekává přibližně za tři roky od zahájení demolic.