Společnost Sharry, o které jsme psali zde a tvořili s ní podcast, dokončila svůj dosud největší projekt v České republice. Připravila komplexní digitální řešení pro kancelářskou část komplexu DOCK společnosti Crestyl v Praze.

Součástí zakázky je i mobilní aplikace "DOCK by Crestyl", která propojuje uživatele ze všech pěti kancelářských budov a zvyšuje udržitelnost projektu.

DOCK, který se nachází na pomezí Karlína a Libně, získal v minulosti prestižní celosvětovou certifikaci LEED® Gold pro udržitelné projekty. V souladu s principy ESG přidává další zelené body inteligentní softwarová platforma Sharry.

Namísto plastových karet mohou zaměstnanci v komplexu DOCK jednoduše použít svůj telefon k a otevřít tak turnikety nebo dveře kanceláří. Pomocí aplikace DOCK si mohou jedním kliknutím rezervovat parkování, takže nemusí jezdit a hledat volné místo.

Manažeři komplexu mají také přístup k podrobnému datovému nástroji Sharry Insights. Tento nástroj jim poskytuje jasnou představu o tom, kolik lidí se nachází v jednotlivých budovách nebo oblastech, takže podle toho mohou upravit poskytování služeb, jako je recepce nebo úklid.

Firmy v budovách DOCK IN THREE a DOCK IN FOUR mohou již nyní aplikaci využívat. Brzy ji bude moci využívat i budova DOCK IN FIVE. Komunitní funkce aplikace mohou využívat také všichni lidé, kteří pracují v budovách DOCK IN ONE a DOCK IN TWO.

Kancelářský komplex DOCK je nyní plně obsazený. Najdete zde společnosti jako Saint-Gobain, Delivery Hero, BNP Paribas Cardif Pojišťovna, ASSA ABLOY, LEGO Trading, Publicis, Henkel a Hornbach.

RYCHLEJŠÍ A EFEKTIVNĚJŠÍ

DOCK je aktuálně největší kancelářský komplex v ČR, kde jsou instalované chytré technologie Sharry. Pět budov, které tvoří DOCK, nabízí více než 73 000 m2 vysoce kvalitních kancelářských prostor.

„Na projektu DOCK jsme propojili několik vstupních systémů (tzv. access control system), včetně jihokorejského Suprema BioStar nebo C4 ze Slovenska. Takže správci mohou skrze jednu univerzální platformu Sharry ovládat, kdo má přístup do budovy, koho vpustí na parkoviště, nebo uživatelům poslat na mobil upozornění o novinkách v komplexu. Zároveň ale umožňujeme, aby každá budova či nájemce v ní měl specifické nastavení služeb dle svých potřeb,“ uvedl Michal Schindler, Head of Technical Solutions v Sharry.

Zavedením aplikace od Sharry jsme podpořili technologickou modernizaci a digitalizaci areálu. Zrychlili a zefektivnili jsme komunikaci mezi nájemci a správou budov. Samotní uživatelé, tedy zaměstnanci jednotlivých firem, jistě ocení uživatelský komfort i bezkontaktní pohyb po budově. V neposlední řadě jde o vysoce efektivní komunikační platformu s potenciálem prohlubovat networking v rámci celého areálu DOCK,“ doplňuje benefity Jaroslava Hejduková, Head of Office Property Management ve společnosti Crestyl.

„Komplex DOCK je jedním ze signifikantních kancelářských projektů, a to nejen na úrovni pražského trhu. I širší okolí bude profitovat z tohoto developmentu a ze všech služeb, které sem developer Crestyl přinesl,” uvedl David Hartl, Head of Sales and Business Development ve firmě Sharry. „Se společností Crestyl nás spojuje stejný cíl – vytvořit atraktivní a stimulující pracovní prostředí, které staví na technologických inovacích a kde jsou jednotlivé části propojené chytrou platformou Sharry.

ŽIŽKA V APLIKACI

Jak funguje chytrá platforma Sharry v reálném životě? Lidé, pracující v kancelářích DOCK, si ji mohli vyzkoušet v loňském roce, kdy se v místním kině promítal skvělý film Jan Žižka, a to díky mobilní aplikaci, která poslala všem uživatelům pozvánku.

Když se uživatelé aplikace dostali na promítání filmu, obdrželi na uvítanou nápoj zdarma. Pomocí telefonu mohli také hlasovat o tom, který film chtějí vidět na příštím promítání. To vše měl na starosti komunitní manažer.