Které firmy nabízejí svým zaměstnancům nejlepší vychytávky pro opravdový work-life balance? Tady je šestice vybraných.

Sauna (Pipedrive)

S jedněmi z nejlepších kanceláří se od loňska může pochlubit i český tým estonského startupu Pipedrive. Prostory v pražském Karlíně inspirované organickými tvary v sobě skrývají i odpočinkovou zónu s barem nebo saunou, na které si Estonci potrpí.

Sauna v pražských prostorech Pipedriveǀ Foto Pipedrive

Za návrhem prostor stojí pražské Studio Perspektiv, které dříve navrhovalo kanceláře například pro STRV nebo HubHub. „Nevšedním zpestřením prostoru pro nás byla především realizace sauny a Narnia baru, který by mohl hravě konkurovat profesionálním podnikům,“ říkají architekti Ján Antal a Martin Stára ze Studia Perspektiv.

Solná jeskyně i kino (Alza)

Odreagujte se na masáži, zhluboka se nadechněte v solné jeskyni, protáhněte se v posilovně. Nové kanceláře Alzy mají všechno, co by její zaměstnanci kdy mohli potřebovat, a ještě mnohem víc – od lezecké stěny, bytu pro přespání po zasedačku umístěnou do starého náklaďáku značky Saviem, který designéři dopravili do kanceláří jeřábem přes střechu budovy.

Kino pro pracovní i večerní projekce v Alze ǀ Foto Jiří Šebek

V prostorech nechybí ani kavárna, knihovna nebo kinosál pro pracovní prezentace i večerní projekce filmů.

Bar s krmelcem (Jägermeister)

Když se řekne Jägermeister, málokdo už si v dnešní době představí něco jiného než motiv jelena této německé klasiky mezi bylinnými likéry. Duchu značky dokonale odpovídá i pražské sídlo společnosti, které najdeme na pražském Andělu v nejvyšším patře nové budovy Smíchoff.

Kanceláře německé firmy Jägermeister v budově Smíchoff na Praze 5

Jeho realizaci mají na svědomí architekti Penta Real Estate, kteří prostor tematicky zasadili do stylu lesní party. Žádná akce ale nemůže být pořádná bez baru s kvalitním alkoholem – ani ten v kancelářích proto nechybí. Už tak nevšednímu prvku navíc dominuje ještě krmelec v životní velikosti.

Letadlová kabina

Omezené cestování letadlem během pandemie zaměstnance společnosti Concur ze skupiny SAP, která funguje jako dodavatel řešení pro správu služebních cest a cestovních výdajů, díky nápaditému interiéru kanceláří nejspíš ani příliš neovlivnila.

V prostorech kanceláří inspirovaných letištěm vítá u vstupu zaměstnance hologram letušky, nechybí tu ale ani osvětlená přistávací plocha, relaxační zóny s designem letadlových kabin, hangár pro práci na hardwarových či softwarových nástrojích nebo kontrolní věž vedoucím týmu.

Na podobě nových kanceláří pracovali architekti ze studia S.H.S, kterým s kreativními nápady pomáhali samotní zaměstnanci společnosti. „Nejdůležitější pro mě je, že naši kolegové oceňují jiný přístup a užívají si práci v nových kancelářích,“ říká k prostorům Vratislav Polák.

Běžecká dráha (Business Link)

V holešovických sdílených kancelářích Business Link Visionary vám výmluvy na nedostatek času pro sport platit nebudou. Na střeše jedné z vůbec nejekologičtějších budov v Evropě, kterou má na svědomí developerská skupina Skanska, mají totiž klienti k dispozici běžeckou dráhu a sportovní hřiště přímo na střeše budovy.

Klienti mohou pro relaxaci využít běžeckou dráhu na střeše budovy

Lezecká stěna

Část nových prostorů libeňského developerského projektu DOCK IN loni na podzim obsadil pražský startup Productboard a při vytváření projektu kanceláří architekti z ateliéru YUAR jednoznačně mysleli na pohodlí i work-life balance zaměstnanců.

Kromě ergonomických židlí a polohovacích stolů pro co nejpohodlnější pocit při práci najdeme v prostorách celkem 14 typů jednacích prostor a místností sloužících pro práci i odpočinek. Pro odreagování a zábavu mohou zaměstnanci využít tu s lezeckou stěnou, kde mají zároveň i výhled na hlavní město.

 

Zdroj:// Forbes