V září 2019 zahájila CA Immo výstavbu Mississippi House a Missouri Park, dvou prémiových kancelářských nemovitostí v komplexu River City Prague. Kancelářský soubor nabídne celkem 20 750 m2 pronajímatelných prostor (objekt Mississippi 13 380 m2 a Missouri 7380 m2). Dokončení výstavby obou budov je plánováno v létě příštího roku. Investice dosáhne přibližně 66 milionů eur, developer zahájil certifikační proces WELL Core & Shell (Platinum) pro oba kancelářské projekty. Obě budovy budou také splňovat nejvyšší standardy trvalé udržitelnosti podle úrovně LEED Platinum.

„Jelikož jsou naší prioritou dlouhodobé pronájmy, klademe důraz na vytváření budov a prostor v nejlepším zájmu budoucích uživatelů. Díky velmi vysoké kombinaci certifikací WELL a LEED Platinum reagujeme na současné potřeby nájemců, kteří chtějí poskytnout zaměstnancům, spolupracovníkům a klientům atraktivní a zdravé prostředí,“ komentuje ředitel CA Immo v ČR Václav Jonáš.

Mississippi House a Missouri Park doplní kancelářský areál River City Prague, který v současné době zahrnuje tři kancelářské budovy třídy A (Amazon CourtNile House a Danube House). Obě nové budovy byly navrženy dánským architektonickým studiem Schmidt Hammer Lassen a navazují na vysoký architektonický standard celého areálu. River City Prague se nachází na Rohanském nábřeží přímo u řeky Vltavy a v blízkosti centra města.

Budovy Mississippi House a Missouri Park budou mít 8 nadzemních a 2 podzemní podlaží určené pro parking s kapacitou 230 stání. Plánovaná je také úschovna kol a zázemí pro cyklisty včetně sprch. Součástí architektonického konceptu jsou zelené terasy, flexibilně využitelné kanceláře s dostatkem denního světla a reprezentativní vstupní lobby. Vysokou energetickou účinnost budov bude zajišťovat inteligentní systém osvětlení s dynamickým řízením teploty chromatičnosti a intenzity světla, sledování hladiny CO2, pokročilá recyklace odpadů, sběr dešťové vody a využití tepelných čerpadel.

Vice o budově Mississippi House

Nově vznikající budova Mississippi House nabídne celkem 13 380m2 pronajímatelné plochy v té nejvyšší kvalitě. Typické patro 1 600m2. Celý komplex nabídne jen ta nejmodernější a chytrá řešení. Jelikož je budova umístěna přímo na břehu řeky Vltavy tak nabídne nádherné a ničím nerušené výhledy na panorama Prahy. Díky své poloze má komplex výbornou dostupnost MHD. Pouhé 3 minuty chůze na tramvajovou zastávku, o chvíli déle půjdete na stanici metra (B) Křižíkova nebo na Florenc, kde se protínají linky B a C a je tu i autobusový terminál. Z Masarykova nádraží, kde končí příměstské vlaky je to 10 minut chůze. Karlín je aktuálně jednou z nejoblíbenějších lokalit kde také naleznete nepřeberné množství všech potřebných služeb vč. stravování.

 

Zdroj/Prague Offices, Kanceláře v Praze