Rezidenční výstavba UBM

V první fázi výstavby projektu Arcus City v Praze 5 – Stodůlkách, která čítá celkem 100 bytů a její dokončení se plánuje v roce 2023, prodala UBM za 1. pololetí celkem 60 % bytů a má rozjednáno dalších 25 %.  Vzhledem k úspěchu prodeje první fáze se UBM chystá na přelomu srpna a září dát do prodeje bytové domy s 50 byty. V červenci UBM otevřela přímo na místě projektu prodejní centrum. V joint venture se společností Crestyl pak UBM úspěšně zkolaudovala rezidenční komplex Neugraf na pražském Smíchově, kde byl letos v květnu pro zájemce otevřen vzorový byt. Více než polovina bytů v projektu je již prodána, v nabídce jsou i komerční prostory.

 

Kanceláře: budova Astrid Offices zkolaudována

V dubnu UBM zkolaudovala administrativní budovu Astrid Offices v pražských Holešovicích, která vyrostla na místě bývalé továrny kosmetické značky Astrid. Objekt disponující 4 300 m2 kancelářských a maloobchodních ploch je nyní již pronajat a nájemci se do prostor stěhují právě tento měsíc. Z původního sídla v Libni se sem přestěhuje rovněž česká pobočka UBM.

 

Hotel Andaz Prague: výstavba pokračuje podle plánu, slavnostní otevření na jaře 2022

Rekonstrukce Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí v Praze a jeho přeměna na pětihvězdičkový hotel Andaz Prague, která je za téměř 30leté působení UBM v České republice vůbec největší investicí společnosti, pokračuje navzdory pandemické krizi podle plánu. Na stavbě průběžně pracuje cca tisíc pracovníků. Pětihvězdičkový luxusní lifestyle hotel se stane premiérou pro vstup renomované sítě Hyatt do České republiky. Hyatt má po celé Evropě jen 4 hotely (ve Vídni, Mnichově, Londýně a Amsterodamu), Praha bude pátou. Nedávno byla dokončena fasáda, nyní probíhají práce v interiérech na společných prostorách a 175 hotelových pokojích. Po kolaudaci bude v hotelu ke konci letošního roku spuštěn zkušební provoz, slavnostní otevření plánuje UBM na jaro 2022.

 

Strategie a plány společnosti

„S ohledem na stále trvající vysokou poptávku po novém bydlení plánujeme v horizontu jednoho roku získat jednu až dvě nové rezidenční akvizice, optimální je pro nás velikost rezidenčního projektu od 100 bytů výše. V návaznosti na strategii mateřské rakouské firmy se chceme soustředit na výstavbu zejména v Praze, a to především na segment bydlení a ve střednědobém horizontu také na kanceláře. Z toho důvodu jsme prodali náš projekt rekreačního rezortu na Lipně (v lokalitě Kovářov) investorovi s bohatými lokálními znalostmi a know-how (rakouské skupině Gruppe Dorn-Fussenegger). Ta již v regionu Lipna a okolí řadu let působí a s realitním byznysem má mnoho zkušeností,“ uvedl jednatel UBM Development Czechia Josef Wiedermann.