Soutěž, patřící k nejprestižnějším ve svém oboru, se po celou dobu své existence koná pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů. Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o., která při její přípravě a realizaci úzce spolupracuje nejen s profesními sdruženími, ale i zástupci developerských společností a realitními agenty, architekty, bankami, agenturami pro výzkum trhu a dalšími relevantními subjekty českého realitního a developerského trhu.

 

O cenách udělovaných v základních kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely Průmyslové a skladové areály pro rok 2022 rozhoduje devítičlenná odborná porota, v jejímž čele stojí Tomáš Drtina, viceprezident správní rady ARTN. Odborná jury v rámci každého ročníku uděluje i jednu Zvláštní cenu poroty. Speciální ocenění Award for Excellence každoročně vyhlašuje a na galavečeru předává i garant soutěže, Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

 

Dalšími cenami udělovanými v rámci soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit jsou Environmentálně šetrný projekt (ten ze všech nominovaných projektů vybírá Česká rada pro šetrné budovy jako garant kategorie) a Síň slávy (ocenění pro významnou osobnost, zanechávající výraznou stopu na tuzemském realitním trhu). V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webu soutěže www.bestofrealty.cz a prostřednictvím webů mediálních partnerů. Vítěz tohoto hlasování si z galavečera odnáší Cenu čtenářů.

 

Uchazeči o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2022“ v příslušné kategorii musí organizátorovi soutěže nejpozději 2. září 2022 odeslat elektronickou přihlášku – vyplněný nominační formulář (https://www.bestofrealty.cz/prihlaska/) spolu s kvalitními fotografiemi exteriéru a interiéru projektu. Přihlášky i fotografie lze elektronicky zasílat již nyní.

 

Aby mohl být projekt do soutěže přihlášen, je třeba, aby splňoval několik základních podmínek: musí být na území České republiky dokončen (a zkolaudován) po 1. lednu předcházejícího roku, v případě 24. ročníku se tedy jedná o 1. leden 2021, a do soutěže o titul ve své kategorii nebyl nominován v předchozím ročníku. Do klání lze však přihlašovat jeho další etapy dokončené v daném období, zejména pak takové, které přinášejí nový rozměr či funkci lokalitě, v níž rostou. V době uzávěrky přihlášek může být projekt v procesu kolaudace. Vždy se musí jednat o projekt z minimálně 50 procent určený pro trh, tedy projekt určený k prodeji či pronájmu.

 

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace, šetrnost vůči životnímu prostředí a samozřejmě i úspěšnost na trhu nemovitostí. Ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu. S pravidly soutěže i jejími uplynulými ročníky se zájemci o nominaci mohou seznámit na webové stránce soutěže www.bestofrealty.cz.

 

Při příležitosti vyhlášení výsledků soutěže pořadatel každoročně vydává přehlednou ročenku. Ta vždy představuje nominované a vítězné projekty v jednotlivých kategoriích i vítěze z předchozích let. Vloni se o ceny ucházelo téměř 50 projektů. Mezi oceněnými byly projekty napříč celou Českou republikou: kromě pražských byly oceněny i projekty v Plzni, Chrášťanech, Mělníku, Českém Krumlově, Strážném, Jihlavě, Prostějově, Olomouci, Brně i na Pustevnách.

 

 

VÍTĚZOVÉ 23. ROČNÍKU SOUTĚŽE „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“

Rezidenční projekty menšího rozsahu                   Rezidence U Boroviček, Praha 6

(do 50 bytových jednotek)                           developer: All New Development

 

Rezidenční projekty většího rozsahu                     Nová Nuselská, Praha 4

(od 51 bytových jednotek)                                     Trigema

 

Nová administrativní centra                                  Bořislavka Centrum, Praha 6   

                                                                       BOŘISLAVKA OFFICE & SHOPPING CENTRE

 

Rekonstruované kanceláře                                   Bubenská 1, Praha 7

                                                                           CPI Property Group / Bubenská 1

 

Obchodní centra                                                  Aventin Jihlava

                                                                           AVENTIN

 

Hotely                                                        Mosaic House Design Hotel, Praha 2

                                                        Williams Hotel

 

Průmyslové a skladové areály                          GLP Park Alza, Chrášťany u Prahy

                                                                           GLP

 

Zvláštní cena poroty                                   Nadační fond Senlife Mělník

                                                        Investor: Klášter Mělník s. r. o.

 

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí   Chata Libušín na Pustevnách (obnova národní

(ARTN) - Award for Excellence                    kulturní památky po devastujícím požáru)

 

Environmentálně šetrný projekt                         Bořislavka Centrum, Praha 6 (projekt zvítězil i v kategorii Nová administrativní centra)

 

Síň slávy                                                             Robert Neugröschel

                                                                           Tamir Winterstein – in memoriam

                                    

Cena čtenářů                                             Byty Na Vackově (10. etapa), Praha 3

Metrostav Development / Metrostav Epsilon

(projekt soutěžil v kategorii Rezidenční projekty

většího rozsahu)