Skupině Penta se rýsuje zatím největší nájemní kontrakt na její kanceláře ve vznikajícím komplexu Masaryčka v Praze 1. Do centra u Masarykova nádraží totiž plánuje přestěhovat centrálu Fio banka. Ta dosud sídlí přes ulici hned naproti Masaryčce. Kancelářské centrum vzniká podle návrhu londýnského architektonického studia Zahy Hadid.

„Fio banka je na Masaryčce zatím největším nájemcem,“ řekl Pavel Streblov, ředitel Penty Real Estate pro komerční výstavbu.

Fio banka uvádí, že motivem plánovaného stěhování je růst peněžního ústavu, k němuž se přidává i zvyšování počtu zaměstnanců. „Je tedy potřeba centrálu Fio banky přestěhovat. K tomu by podle plánu mělo dojít na jaře 2024. Určitě jsme si přáli zůstat v centru Prahy a rozhodnutí padlo právě na Masaryčku, na kterou se z nynějších prostor díváme z oken a je prakticky jen přes ulici,“ řekl mluvčí Fio banky Jakub Heřmánek.

Banka si má na Masaryčce pronajmout zhruba 5 400 metrů čtverečních administrativních ploch. Tím se transakce ve třetím čtvrtletí zařadila mezi největší předjednané kontrakty.

S výstavbou budovy prošpikované moderními technologiemi bude Penta finišovat v příštím roce. Celková investice bude kolem 2,5 miliardy korun. Sídlo z protějšího Florentina přesune na Masaryčku rovněž samotná Penta.

Nájmy za nové kanceláře v centru metropole patří jsou na pražském trhu k nejvyšším. Ve třetím čtvrtletí se nájemné vyšplhalo v průměru až na 26,5 eura měsíčně za metr čtvereční, vyplývá z dat sdružení poradenských firem Prague Research Forum.