Díky uživatelsky přívětivému nastavení uživatelského rozhraní a kvalitě tisku jsou nová zařízení i-SENSYS a i-SENSYS X vhodná pro vytížená pracovní prostředí. Výhodou je také zkrácená průměrná doba zahřívání, která je menší než čtyři sekundy. Rychlost skenování byla zrychlena až na 190 obrazů za minutu (ipm). To navýšilo skenovací výkon oproti předchozím modelům o 30 %.

Mezi přírůstky řady Canon i-SENSYS patří modely i-SENSYS MF842Cdw a i-SENSYS LBP732Cdw.

Sérii Canon i-SENSYS X pak doplnily nové modely i-SENSYS X C1538iF II, i-SENSYS X C1533iF II, i-SENSYS X C1538P II a i-SENSYS X C1533P II.

Marc Bory, viceprezident a vedoucí marketingu a inovací DP&S společnosti Canon Europe, uvedl:„Dnešní moderní firmy se musí chovat chytře. Musí dbát na bezpečnost, být efektivní a zároveň pečlivě zvažovat, jak mohou ještě více podporovat udržitelnost.Tato nová řada dokonale zapadá do našeho rozsáhlého portfolia a nabízí zákazníkům zařízení, která patří ke špičce na trhu a jsou energeticky úsporná. Modely i-SENSYS a i-SENSYS X nabízejí vysokou rychlost, špičkovou úroveň zabezpečení, prvotřídní kvalitu a umožňují firmám chytřejší provoz.“

Udržitelnost v hlavní roli

Nová zařízení rozšiřují nabídku hardwaru, který je základem celého ekosystému tiskových a dokumentových řešení Canon DTS, a umožňují zákazníkům posunout strategii práce s dokumenty na vyšší úroveň. Modernizovaná řada i-SENSYS X je proto vybavena funkcemi, které pomohou se správou dokumentů a informací. Jde o uniFLOW Online společnosti Canon, což je pokročilé cloudové řešení pro zabezpečený tisk a skenování, které společnostem umožňuje provozovat rychlé a bezpečné prostředí pro práci s dokumenty.

Řada i-SENSYS a i-SENSYS X je součástí řady laserových tiskáren formátu A4 společnosti Canon, která byla nedávno organizací Keypoint Intelligence oceněna jako energeticky nejefektivnější značka laserových tiskáren A4 v období 2023-2025. Aktualizovaná řada na její oceňované vlastnosti navazuje díky nižšímu energetickému faktoru TEC ve srovnání s předchozími modely, který dosahuje až 0,39 kWH. K energetické efektivitě přispívá i nový toner, který je fixován při nižších teplotách a tím dále snižuje spotřebu energie.

Prémiové bezpečnostní funkce

Vylepšené modely i-SENSYS a i-SENSYS X jsou vybaveny také funkcemi pro spolehlivé zabezpečení, které pomáhají zajistit důvěrnost a ochranu zpracovávaných informací. Aktualizace firmwaru bude možné v budoucnu stahovat automaticky – tím se zdokonalí zabezpečení firem proti potenciálním bezpečnostním hrozbám.