„Green Point je architektonicky zdařilá kancelářská budova v lukrativní pražské čtvrti, která má výrazný rozvojový potenciál. Chtěli jsme diverzifikovat portfolio a posílit zastoupení pražských aktiv ve fondu. Nákup této nemovitosti nám dává smysl, naplňuje naše požadavky a skvěle doplňuje stávající aktiva našeho kancelářského podfondu,“ říká Marek Herold, předseda představenstva realitního fondu WOOD & Company. Podle Herolda je pražský Smíchov tradičním office hubem a současný development v této lokalitě ho opět vrací do popředí. 

Budova Green Point je součástí lukrativní a rozvíjející se lokality pražského Smíchova s výbornou občanskou vybaveností a dostupností z různých částí Prahy. Jedná se o dopravní uzel se zastávkami několika tramvajových linek, stanicí metra a nájezdem na městský okruh v těsné blízkosti budovy. V blízkosti se nachází nákupní centrum Nový Smíchov a řada restaurací. Samotná budova Green Point, jejíž výstavba byla dokončena v loňském roce, je držitelem certifikátu BREEAM úrovně Excellent a v celé budově je tak kladen důraz na úspornost a zdravé životní prostředí. Budova má 8 nadzemních pater s kancelářskou plochou 7,5 tisíce metrů čtverečních a 3 podzemní úrovně s parkovací plochou. 


„V současné době je obsazeno asi 50 procent pronajímatelné plochy budovy a před podpisem jsou smlouvy s dalšími nájemci. Věříme, že se nám podaří v blízkých měsících budovu plně obsadit. Mezi stávající klíčové nájemce patří společnosti ze segmentu logistiky, výroby hnojiv, IT a gamingu,“ doplňuje Herold. Podle něj patří segment realit a konkrétně kancelářských nemovitostí stále mezi stabilní investiční příležitosti se zajímavým výnosem.  

WOOD & Company Office podfond je otevřený novým investorům, kteří zvažují investici do nemovitostí ve střednědobém horizontu. Investiční strategie Office podfondu založeného v roce 2017 se zaměřuje na kvalitní kancelářské budovy v hlavních městech regionu střední a východní Evropy. Cílem podfondu je vytvořit, optimalizovat a dlouhodobě aktivně spravovat portfolio budov v dobrých lokalitách s pestrým složením nájemníků, stabilním cash-flow a konzervativní mírou zadlužení.

WOOD & Company je významná finanční a investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Společnost vznikla v roce 1991 a má kanceláře v sedmi velkých evropských městech – Praze, Bratislavě, Varšavě, Miláně, Bukurešti, Dublinu a Londýně. Společnost se zaměřuje na poskytování služeb v oblastech corporate finance a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku.

Realitní fond WOOD & Company patří mezi lokální lídry v segmentu komerčních nemovitostí s více než 340 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Po akvizici Green Point tvoří portfolio realitních podfondů WOOD & Co. sedm budov v Bratislavě, pět budov v Praze a jedna ve Varšavě.