Takzvaný brownfield, který firma koupila v roce 2004, má 66 hektarů a patří k největším v metropoli. Podle Sarana na něm mají vyrůst budovy s 910.000 metry čtverečními hrubých podlažních ploch a 60 až 80 procent z nich bude sloužit k bydlení. Zbytek bude určen ke komerčním účelům, službám a veřejné vybavenosti, která má zabrat 70.000 metrů čtverečních ploch.

Firma nyní dokončuje dohodu s městem, podle které by měla investovat 1,5 miliardy korun do veřejné infrastruktury. Dohoda je pro firmu zásadní kvůli nutné změně územního plánu, na kterou čeká už asi 15 let. Finálně ji schvaluje pražské zastupitelstvo, podle náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) se to však už do zářijových voleb nestihne. V minulosti měla proti změně námitky letňanská radnice, jejíž zastupitelé návrh stále nepodpořili. Mluvčí Letňan Gabriela Vodičková dnes ČTK sdělila, že radnice věc nyní komentovat nebude.

Urbanistický návrh čtvrti vypracovalo studio architekta Jakuba Ciglera. Podle něj plán počítá s výstavbou budov se šesti až osmi podlažími a polouzavřenými bloky, které částečně využijí původní strukturu staveb. To umožní pracovat se současnou zelení, které je na nevyužitých pozemcích poměrně dost. "Zeleň bude dále rozšířena o centrální park, který je vlastně takovým srdcem celého návrhu," doplnil architekt. Praha plánuje v nové čtvrti postavit dvě základní školy, novou tramvajovou trať a zlepšit dopravní infrastrukturu. Návrh počítá také s pěti mateřskými školami.

Pro dopravní obslužnost má být klíčová modernizace železniční trati na Mladou Boleslav, kterou plánuje Správa železnic (SŽ). Podle ředitele odboru přípravy staveb SŽ Pavla Paidara se připravuje záměr modernizace a zdvoukolejnění úseku železnice od Rajské Zahrady po okraj Prahy v Třeboradicích, který počítá i s rekonstrukcí železniční stanice Čakovice. V úseku má vzniknout několik nových zastávek. V budoucnu pak SŽ připravuje modernizaci trati až do Mladé Boleslavi a prověřuje výstavbu rychlodráhy do Liberce.

V metropoli plánují jiní investoři i další velké projekty na brownfieldech. V roce 2020 začala se stavbou nové čtvrti na Smíchově skupina Sekyra Group, která plánuje obdobný projekt také na Rohanském ostrově v Praze 8. Velká výstavba čeká také areál Nákladového nádraží Žižkov, kde plánují stavět například firmy Central Group, Sekyra Group nebo Penta Real Estate. Výstavba je v plánu i v rozvojovém území Bubny-Zátory, kde má podle studie města v budoucnu žít až 25.000 lidí. Další brownfieldy se nacházejí ve Vysočanech, v Hloubětíně či v oblasti Bohdalce a Slatin.

Realitní a investiční společnost Odien založil podle jejího webu Saran v roce 2004. Kromě realit a developmentu se zabývá investicemi a energetikou a v ČR, Chorvatsku a Turecku zaměstnává přes 500 pracovníků. Firma v roce 2004 podle Sarana koupila letňanskou Avii od korejské skupiny Daewoo, následně ji kapitalizovala a v roce 2007 výrobní část prodala indické firmě Ashok Leyland Motors.