Společnost CA Immo zaznamenává silnou poptávku po svých prémiových kancelářích v kampusu River City Prague: díky podpisu 3 nových nájemních smluv na celkovou plochu 4 700 m2 jsou administrativní budovy Mississippi House a Missouri Park, dokončené v létě 2021, kompletně pronajaty. Během prvních pěti měsíců letošního roku uzavřela CA Immo celkem 18 nájemních transakcí ve svých 7 kancelářských nemovitostech v Praze. Šlo většinou o nové pronájmy a expanze firem, což představuje téměř 16 200 m2 moderních kancelářských ploch.

 

Václav Jonáš, ředitel CA Immo v Praze, k tomu uvádí: „Naše vize postavit a dále rozvíjet River City Prague jako udržitelný, inovativní a zdravý kancelářský kampus s kvalitním pracovním prostředím i atraktivními službami se setkává s velmi dobrou odezvou nájemců. To potvrzuje oprávněnost našeho tvrzení, že lidé budou sem do kanceláří v River City Prague chodit opravdu rádi, protože je to tu ´ještě lepší než doma´. Firmy dnes musí čelit trendu hybridní práce, demografickým změnám a trvajícímu nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců. Z toho důvodu čím dál více považují vysoce kvalitní kancelářské prostory za hodnotu a důležitou součást svého obchodního modelu. Z našeho pohledu tkví budoucnost kanceláří jednoznačně v prémiovém segmentu.“

 

Co je na nových kancelářských budovách Mississippi House a Missouri Park skutečně výjimečné, je symbióza moderního kancelářského prostředí s přírodou na břehu řeky, promenádou, komunitním parkem a řadou příležitostí pro volnočasové aktivity. V Missouri Parku byly nedávno podepsány 2 nové nájemní smlouvy na celkovou plochu zhruba 3 900 m2. Mezi nájemce v nových budovách patří mezinárodní poradenská společnost ADASTRA, softwarová firma pro kybernetickou bezpečnost SentinelOne, mezinárodní právní praxe Allen & Overy a mezinárodní právní firma Bird&Bird, největší evropský webový srovnávač cen a online nákupní poradce Heureka nebo přední světová zdravotnická společnost Novo Nordisk. Moderní kancelářské prostory Mississippi House a Missouri Park jsou nyní ze 100 % pronajaty převážně společnostmi z oborů IT, farmaceutického sektoru a odborných poradenských služeb. Největšími nájemními transakcemi, které letos CA Immo v Praze dokončila, jsou dvě nové nájemní smlouvy v budově Nile House na zhruba 5 700 m2 kancelářských prostor.

 

 

Jak Mississippi House, tak Missouri Park dosáhly nejvyšších standardů udržitelnosti, když získaly certifikaci LEED Platinum. Obě budovy nyní cílí na certifikaci WELL Platinum a WELL Health & Safety, které jsou důkazem, že kanceláře poskytují svým nájemcům komfortní vnitřní prostředí.

Kancelářská budova Nile House společnosti CA Immo nedávno získala hodnocení Gold v nové verzi (4.1) zelené certifikace LEED EB:OM (Existing Buildings; Operations and Maintenance). Všechny tři zmíněné budovy jsou součástí kampusu River City Prague, který se nachází ve vyhledávané pražské čtvrti Karlín. Kampus se skládá z 5 budov a poskytuje 85 000 m2 kancelářských prostor třídy A.